Skip to content

Kontakt

Kontakt Textile & Fashion 2030

Plattformsledare
Susanne Nejderås
Smart Textiles by Science Park Borås
susanne.nejderas@hb.se
Tel: +46 (0)70-2168455

Projektledare
Anett Aldman
Smart Textiles by Science Park Borås
anett.aldman@hb.se
Tel: +46 (0)701-848906

Koordinator Kunskapsområden
Lena-Marie Jensen
Smart Textiles by Science Park Borås
lena-marie.jensen@hb.se

Tel: +46 (0)72-7101540


Övriga kontakter inom plattformen

Kunskapsområdesledare – Material, Kemi och Återvinning
Lisa Schwarz- Bour, Rise Research Institutes of Sweden
lisa.bour@ri.se
Tel: +46 (0)10 228 48 07

Kunskapsområdesledare – Produktdesign, Produktion & Teknik
Niina Hernández, Textilhögskolan
niina.hernandez@hb.se
Tel: +46 (0)704-442285

Kunskapsområdesledare – Affärsmodeller och Konsumtion
Jonas Larsson, Textilhögskolan
jonas.larsson@hb.se
Tel: +46 (0)708-294446

Kommunikationsstrateg, PR och marknadsföring
Jennie Rosén, Swedish Fashion Council
jennie@swedishfashioncouncil.se

Kommunikatör
Malin Carlsson, Science Park Borås
malin.carlsson@hb.se
Tel: +46 (0)76 100 53 83

Du måste godkänna